Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Pistorius sevgilisini öldürdüğü davada suçsuz bulundu

Geçtiğimiz yıl kız arkadaşı Reeva Steenkamp’ı silahla vurarak öldüren ünlü ampute atlet Oscar Pistorius, bir yılı aşkın süredir devam eden davada mahkeme tarafından suçsuz bulundu

 

Davaya bakan hakim Thokozile Masipa, mahkemenin Cuma gününe ertelendiğini ve son kararın yarın verileceğini ifade etti. Geçtiğimiz yıl 14 Şubat tarihinde evine hırsız girdiğini zannederek kız arkadaşı Reeva Steenkamp’a 4 el ateş eden ve öldüren ampute atlet Oscar Pistorius’un davasında sona gelindi. Davaya bakan hakim Thokozile Masipa, ömür boyu hapis cezası alması istenilen Pistorius’un kız arkadaşını kasten öldürmediğini belirtti. Yargıç Masipa açıklamasında,

“Mahkeme, sanığın cinayetten suçlandığı davada şüphenin ötesinde geçerli bir sebep bulamamıştır” dedi. Pistorius’un ateş ettiği sırada banyo kapısının kapalı olduğunu ve bu yüzden olayda kasıt olmadığını belirten hakim, buna rağmen Pistorius’un ihmalkar davrandığını belirtti. Hakim davayla ilgili son kararın yarın açıklanacağını ve davayı Cuma gününe ertelediklerini duyurdu. Hakimin açıklamaları öncesi gergin olduğu görülen Pistorius, kararın açıklanması sırasındaysa gözyaşlarına hakim olamadı.

Güney Afrikalı atlet yargılandığı davada eğer suçlu bulunsaydı en fazla 25 yıl hapis alacaktı. Pistorius’un sevgilisi Reeva Steenkamp’ı öldürdüğü davada suçlu bulunmamasına rağmen birkaç yıl hapis cezası alması bekleniyor.
Güney Afrikalı atlet Pistorius 14 Şubat 2013 tarihinde kız arkadaşı Reeva Steenkamp’ı Pretoria’daki evinde vurarak öldürmüştü. Olay sonrası gözaltına alınarak cinayet suçuyla yargılanan Pistorius, bir hafta sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Kız arkadaşını vurduğu için defalarca pişman olduğunu ifade eden Pistorious, Steenkamp’ın ailesinden de özür dilemişti.