Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Osmaniye şehidini uğurladı

Şırnak`ta teröristlerin saldırısında şehit olan jandarma özel harekat timinde görevli 25 yaşındaki Uzman Çavuş Serkan Has, memleketi Osmaniye`de gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şırnak'ta teröristlerin saldırısında şehit olan jandarma özel harekat timinde görevli 25 yaşındaki Uzman Çavuş Serkan Has, memleketi Osmaniye'de gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şırnak’tan uçakla Adana Havalimanı'na oradanda helikopterle Osmaniye’ye getirilen şehit Has’ın bayrağa sarılı tabutu, cenaze nakil aracıyla Mehmet Akif Ersoy Mahallesi'ndeki baba ocağına götürüldü. 

Burada, helallik alınması ve duanın yapılmasından sonra şehit Serkan Has’ın cenazesi, Asri Mezarlık girişindeki camiye getirildi. 

İl Müftüsü Ramazan Çortul’un kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit uzman çavuş, garnizon şehitliğinde toprağa verildi. 

CENAZE TÖRENİNDE TARTIŞMA YAŞANDI

Şehidin naaşı camiye getirilmeden önce son görevini yapmak isteyen vatandaşlar ile yetkililer arasında tartışma çıktı. Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara'nın araya girmesi gerginlik büyümeden sona erdi. Daha sonra protokol ile vatandaşlar arasındaki bariyer kaldırıldı ve vatandaşlar namaza iştirak etti. 

Cenaze namazı kılındıktan sonra tabuta sarılan cezaevinden bulunan baba Mustafa Has, "Şehit babasıyım ben cezavinde yatıyorum." dedi.

Şehitlikte tabuda sarılan şehidin annesi Şerife Has," Kuzum Türk bayrağına da sarılıp mı geldin. Kokunu seveyim kuzum" diyerek uzun süre tabuta sarıldı. Şehidin küçük kız kardeşi de 'Abi kal' diyerek tabutuna sarıldıktan sonra " Kalk abi kalk annen kız kardeşlerin burada. Ne olur götürmeyin." diyerek göz yaşı döktü. 

Abisi tarafından kabre konulan şehidin ailenin altı çocuğunun en küçüğü olduğu ve 3 yıl önce göreve başladığı ifade edildi. Şehit Has'ın bir hafta yeniden sözleşme imzaladığı ve bekar olduğu ifade edildi.