Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Köy okuluna, teknoloji sınıfı kuruldu

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şubesi ile Beşir Derneği İl Temsilciliği, Dereli Köyü İlkokulu’na teknoloji sınıfı kurdu.

Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Osmaniye Şubesi ile Beşir Derneği İl Temsilciliği, Dereli Köyü İlkokulu'na teknoloji sınıfı kurdu.

TÜMSİAD Şube Başkanı Murat Özkardeş, bilgisayar tesliminde yaptığı açıklamada,  işadamları ve hayırseverlerin katkılarıyla alınan 10 bilgisayarın okul idarecilerine teslim edildiğini söyledi.

Okula kitap ve kırtasiye malzemesi desteği de sağlandığını belirten Özkardeş, şunları kaydetti:

"Her öğrencinin teknoloji aracılığıyla bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde ulaşması hepimizin temennisidir. Eğitime destek olmalıyız. Bu konuda yapabileceğimiz bir şeyler mutlaka vardır. Ülkemizin geleceğinin eğitime bağlı olduğunu aklımızdan çıkarmayalım. Tabi ki, devletimiz üzerine düşeni yapıyor. Bizde bir sivil toplum kuruluşu olarak üzerimize düşeni yapalım istedik ve köy okulumuza teknoloji sınıfı kurulması için bilgisayar desteği sağladık." 

Okul Müdürü Samir Candan, TÜMSİAD ve Beşir Derneği'ne okula teknoloji sınıfı kurdukları için teşekkür etti.

Sınıflarda bilgisayar ve projeksiyon cihazı olduğunu hatırlatan Candan, 10 bilgisayarın okulda oluşturulacak bilişim laboratuarında kullanılacağını belirtti.