Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Kadirli’de içme suyu çalışması

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, su kaynaklarının yetersiz kalması sonucu içme su şebekesine takviye çalışmaları başlatıldı.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, su kaynaklarının yetersiz kalması sonucu içme su şebekesine takviye çalışmaları başlatıldı.

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, yaz aylarındaki kuranlık nedeniyle sıkıntıların yaşandığını, sorunun çözümü için içme suyuna takviye çalışma başlattıklarını kaydetti.

Kalealtı içme suyu şebekesine saniyede 50 ile 100 litre/sn su kazandırılması için çalışma başlattıklarını belirten Tarhan, mevsimin yaz olması su kullanım oranının yükseldiğini, bu nedenle de depolardaki su seviyesinin düştüğünü söyledi.

Yaşanan sıkıntıdan dolayı bazı mahallelerde su kesintisi yaşandığını ifade eden Tarhan, “Kurak bir yıl geçirdik. Mevsimin yaz olması sebebiylede kullanım oranın yüksek olmasına bağlı olarak depolarda su seviyesinin düşmesiyle birlikte basınç oranı da düştü. Doğal olarak bazı mahallelerimizde kısmi olarak su kesintisi meydana geldi. Bunların önüne geçmek ve önlem almak için yapılan çalışmalarımız sayesinde kesintisiz su için içme suyu şebekemize saniyede 50 ile 100 litre arasında su takviyesi yapacağız” dedi.

 

Haber: Menderes ÖZAT