Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Erdoğan: İslam İşbirliği Teşkilatı`nın Kadın Kolu Olması Gerekiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı zirvesinin ardından açıklama yapıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanİslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri İyad Medeni ile ortak basın toplantısı düzenliyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"İslam İşbirliği teşkilatı BM'den sonra en büyük ikinci uluslararası örgüttür. İslam dünyasını bir araya getiren yegane platformdur. Türkiye bu platformda aktif bir şekilde yer almış daha iyi yerlere gelmesi için de çaba göstermiştir. İstanbul Zirvesi i Adalet ve Barış için birlik ve dayanışma sloganı ile yola çıktık. İslamiyetin terörle anılıyor olması gerçekten çok üzüntü verici.

"NE Şİİ NE DE SÜNNİ DİNİNDENİZ"

 

İslam dünyasının içinde olduğu meshepçilik ırkçılık ve terör tahribatları bizi ciddi anlamda zayıflatmaktadır. Dikkat edin meshepçilikte ölen de öldürende Müslüman. Bu nasıl bir iştir? Biz meshepçilik noktasında ne Şii dinindeniz ne de Sunni dinindedniz. Bizim tek dinimiz var biz Müslümanız. Yeni yeni yollar aranması gibi bu tür fitne yollarına giremeyiz.Rabbim bizleri kavimler halinde yarattı. Dünyada ne kadar kavim varsa hepsine saygılıyız ama hiçbir ırk diğer ırka üstünlük mücadelesine girmemelidir. Bu bizi insanlıktan uzaklaştırır. Bu aynı zamanda beladır.

Şu anda terör belasının bedelini, ödüyoruz. Kend ülkemizde 35 yıldır terörle mücadele ediyoruz.