Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Dolmuş şoföründen örnek davranış

Dolmuş şoföründen örnek davranış - Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde dolmuş şoförlüğü yapan 26 yaşındaki Mehmet Akharman, aracında rahatsızlanarak baygınlık geçiren yolcuyu güzergahından saparak

 Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde dolmuş şoförlüğü yapan 26 yaşındaki Mehmet Akharman, aracında rahatsızlanarak baygınlık geçiren vatandaşı güzergahından saparak hastaneye yetiştirdi.
Şehir içinde üniversite ile 100 Yıl güzergahında yolcu taşımacılığı yapan Akharman, yolculardan birinin fenalaşarak baygınlık geçirmesi üzerine ambulansı beklemeden güzergahından saparak yolcularla birlikte direksiyonu Kadirli Devlet Hastanesine doğru kırdı. Vatandaşın baygınlık geçirdiğini gören yolcular, araçta kısa bir süreli panik yaşadılar. 55-60 yaşlarında olduğu belirtilen ve dolmuşa bindikten kısa bir süre sonra rahatsızlanan erkek yolcuya ilk müdahale yolculardan ve dolmuşta yolcu olarak bulunan sağlık memurundan geldi. Yaklaşık 7-8 dakika sonra vatandaş devlet hastanesine yetiştirildi. İsmi açıklanmayan vatandaşın sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, şoför Mehmet Akharman ise, "Vatandaşlık görevimi yerine getirdim" dedi.