Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Cumhurbaşkanlığı`ndan Bir İlk! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Resepsiyonu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bugün Cumhurbaşkanlığı`nda bir resepsiyon verecek. Erdoğan, resepsiyonda birbirinden özel kadınları ağırlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla vereceği resepsiyona aralarında temizlik görevlisi, polis, şehit annesi, şehit eşi, köy korucusu, Türkiye'nin ilk kadın hava akrobasi pilotu, vali ve rektörlerin de yer aldığı yaklaşık 250 kişi davet edildi.

SURİYELİ 5 KADIN DA RESEPSİYONDA

Ülkelerindeki savaş sonrası Türkiye'ye gelen 5 Suriyeli davetlinin de katılacağı resepsiyonda, başarıları ve yaşam hikayeleriyle kamuoyunca tanınan kadınlar da yer alacak. 5 mülteci kadının ağırlanması hem Türkiye'nin dünyaya mültecilere sahip çıkma konusunda verdiği mesaj hem de Suriye'deki dramın bir boyutunun Türkiye'nin gerçeği haline dönüşmesi çerçevesinde önemli bir sembolik anlamı bulunuyor. Resepsiyonun özel davetlileri arasında, 14 yıl önce evlat edindiği bebeğin, spastik engelli çıkmasına rağmen bir an olsun yanından ayrılmayan Türkan Harmankaya ile ayakkabı boyayarak 2 çocuğunu okutan 60 yaşındaki Sevim Koçak da bulunuyor.250 KADIN DAVETLİ

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilecek resepsiyona yaklaşık 250 kadın davet edildi. Davetliler arasında 2 kadın vali, 7 kadın muhtar, Van, Tunceli ve Bitlis'te görev yapan 3 kadın köy korucusu, 12 kadın rektör, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında görev yapan kadın il müdürleri ile doktorların da aralarında bulunduğu çeşitli meslek gruplarından kadınlar yer aldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI'NIN KADIN PERSONELİ ÖZEL DAVETLİ

Ülkelerindeki savaş nedeniyle Türkiye'ye gelen beş Suriyeli kadının da katılacağı resepsiyonda, Cumhurbaşkanlığı Sarayı bünyesinde görev yapan polis, garson ve temizlik görevlileri de davetliler arasında bulunuyor.

ŞEHİT ANNELERİ VE ŞEHİT EŞLERİ KONUKLAR ARASINDA

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki çatışmada şehit olan komiser Ahmet Çamur'un eşi Hakim Gökçen Çamur ile Kayseri Emniyet Müdürlüğünde görev yaparken geçici görevle Muş'a giderken otobüsün devrilmesi sonucu ağır yaralanarak, tedavi gördüğü hastanede şehit olan Gökhan Emre Örül'ün annesi Seniha Örül de resepsiyona davet edilen isimler arasında yer aldı.