Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Çanakkale yolundalar

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kadirli şubesi, şehit aileleri ve gazileri için Çanakkale’ye gezi düzenledi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kadirli şubesi, şehit aileleri ve gazileri için Çanakkale’ye gezi düzenledi.

 

Şube başkanı Tayfun Çiftçi, şehit yakınları ve gazileri Çanakkale’ye götürmenin mutluluğu içerisinde olduğunu ifade ederek, bu vatan toprağının kolay kazanılmadığını, şehit yakını ve gazilere sahip çıkılması gerektiğini kaydetti.

 

 “19 Eylül Gaziler Günü” etkinlikleri kapsamında düzenlenen gezinin 3 gün süreceğini belirten Çiftçi, kurtuluş ve Çanakkale savaşının, Türklüğün var olma mücadelesi olduğunu söyledi.

 

Başkan Çiftçi, "Bu vatan toprağı kolay kazanılmadı. Binlerce hatta yüz binlerce insanımız gövdesini siper ederek seve seve canını feda etti. Milletimizin mücadelesi Çanakkale’de ve Afyon’da adeta destanlaştı. Bu vatan toprağı uğruna gözünü bile kırpmadan canını veren, kanını akıtan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla bir kez daha anıyoruz. Şehitlerimizin bizlere emaneti olan aileleri ve yakınlarını, Çanakkale’ye götürmek bizlere nasip oldu" dedi.

 

Haber : Menderes ÖZAT