Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Buğday üreticisini sevindirdi

Çukurova’da buğday hasadının ilk yapıldığı yerlerden biri olan Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde buğday rekoltesi üreticiyi sevindirdi.

Çukurova’da buğday hasadının ilk yapıldığı yerlerden biri olan Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde buğday rekoltesi üreticiyi sevindirdi.
Kış ve bahar aylarının bol yağışlı geçmesinden dolayı buğday hasadında geçen yıla oranla bu yıl fazla verim alınması üreticinin yüzünü güldürdü. Geçtiğimiz yıllara oranla bu yıl Çukurova’da ekimi azalan buğdayın rekoltesinin yüksek olduğunu belirten Kadirli Ziraat Odası Başkanı Hanifi İspir, çiftçinin buğday taban fiyatının açıklanmasını beklediğini belirterek, “Dekar başına 400 ile 500 kilogram buğday hasadı yapılıyor. Bu yıl buğdayda rekolte oldukça yüksek. Ancak buğday ekimi her yıl giderek azalıyor. 400 bin dönüm tarım arazisi olan Kadirli’de bu yıl sadece 30 bin dönüm buğday ekimi yapıldı. Buğdayda rekoltenin yüksek olması çiftçinin yüzünü güldürdü. Taban fiyatında yüksek şekilde açıklanırsa çiftçinin yüzü daha da gülecek” dedi.