Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Ana yoldaki su patlağı yüzünden evini taşıyor

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde ana yol üzerindeki bir yıldır yapılmayan su patlağından dolayı yoldan geçen araçların su birikintisine düşmesinden rahatsız olan Bayram Gündeşlioğlu, evini taşımak zorunda kaldı.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde ana yol üzerindeki bir yıldır yapılmayan su patlağından dolayı yoldan geçen araçların su birikintisine düşmesinden rahatsız olan Bayram Gündeşlioğlu, evini taşımak zorunda kaldı.
Cemalpaşa Mahallesi Osman Nuri Saygılı Caddesi üzerinde yaklaşık 1 yıl önce içme suyu borusu patladı. Patlayan borudan sızan su yolda çökme meydana getirirken, su birikintisi oluştu. Çevrede bulunan esnaf ve vatandaşların ihbarı üzerine Kadirli Belediyesi Su İşleri Müdürlüğü patlayan boruyu tamir etti. Ancak aradan kısa bir zaman geçmesine rağmen su borusu tekrar patladı. Su birikintisinin olduğu ana yolun hemen kenarında oturan Bayram Gündeşlioğlu isimli vatandaş, su patlağını yetkililere bildirmesine rağmen bir çözüm bulamayınca evini taşımaya karar verdi. 
"Yoldan geçen otomobillerin üzerimize su sıçratmasını da geçtim, geceleri uyuyamıyoruz" diyen Bayram Gündeşlioğlu, şunları anlattı:
“Evde yaşlı hastam var. Bu yolun yoğun trafik akışı olduğu bir yol. Gece gündüz boş değil. Özellikle geceleri bir gürültüyle su birikintisine araç düşüyor. Böyle olunca uykuyu da yitirdik. Bizden ziyade yaşlı annem bu durumdan çok rahatsız. Defalarca dilekçe yazdık başvuru yaptık ilgilenen olmadı. Ben de taşınmaya karar verdim. Şu anda da evimi taşıyorum.”
Kadirli Belediyesi Su İşleri Müdürü Yüksel Fidan ise konuyla ilgili yaptığı açıklama da su patlağının belediyeye ait olmadığını belirterek, “Bu su patlağı Yusufizzettin Grup İçmesuyu Birliğine ait. Buradan diğer köylere gidiyor. Dolayısıyla bakım onarım ve arızası ile ilgili tüm sorumluluk Kadirli Özel İdare Müdürlüğüne ait. Bize ait olmamasına rağmen daha önce burayı bir defa onardık. Şu anda patlak olduğu doğrudur. Durumu İlçe Özel İdareye resmi yazı ile bildirdik ve her türlü yardımı yapmaya hazır olduğumuzu söyledik. Ancak henüz cevap çıkmadı” şeklinde konuştu.