Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

8 bin kişilik iftar

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, 8 bin kişi iftar davetinde buluştu.

Kadirli Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği ve bu yul 3.’sü düzenlenen “Geleneksel Andırın Caddesi İftar”ında, yaklaşık 8 bin kişi iftar yaptı.

İftar etkinliğinde konuşan Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışmanın en güzel örneğini bugün Kadirli'de görmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Tarhan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Gazze’de, Irak’ta ve Suriye’de Müslüman din kardeşlerimiz katlediliyor. Bunları görünce üzülüyoruz. İnşallah huzur, barış ve kardeşlik dolu günlere yeniden kavuşuruz. Ramazan paylaşmaktır, samimiyettir. Ramazan ayında böyle güzel bir kalabalıkla buluşarak iftar açmak hepimiz için ayrı bir onurdur. Bugün burada ramazanın manevi duygusunu paylaşmanın ve dayanışmanın birlik ve beraberliğin en güzel örneğini yaşıyoruz. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz hep daim olur. Bugün buraya gelerek bizleri onurlandıran hemşerilerime ve bu yemeğin verilmesinde emeği geçen personellerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

Kar’an-ı Kerim ve yemek duasının da okunduğu etkinliğe MHP İl Başkanı Fahri Kuyulu, İlçe Başkanı Çağlar Balcılar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve yaklaşık 8 bin kişi katıldı.

Haber: Menderes ÖZAT