Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

KAVAK`tan öğrencilere kırtasiye yardımı

KAVAK`tan öğrencilere kırtasiye yardımı

 Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı (KAVAK) Ankara Öğrenci Topluluğu, Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye yardımı yaptı.
Üniversite öğrencileri kendi çabalarıyla temin ettikleri kırtasiye malzemelerini Sumbas Kaymakam Vekili Hasan Kurt, Belediye Başkanı Mustafa Nuri Nuhoğlu ve Sumbas İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Sert ile birlikte öğrencilere dağıttı.
Toplanan yardımları ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen KAVAK Ankara Öğrenci Topluğu Başkanı Nilgün Beyza Kösece, “Bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında Osmaniye’nin Sumbas ilçesi Çiçeklidere Köyü İlkokulu'na yardım kampanyası başlattık. Kampanya kapsamında öğrencilere ulaştırılmak üzere kırtasiye malzemeleri topladık. Bu kampanyada bize destek olan bütün destekçilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Sumbas Kaymakam Vekili Hasan Kurt ise, “Kavak Ankara öğrenci topluğunun kırsal bir köy okulunu seçmelere isabetli olmuş çünkü bu malzemelere köy okulunda okuyan öğrencilerin çok ihtiyaç duyduğu malzemelerdir. Öğrencilerimizi okulun ilk gününde sevindirdiler emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Çiçeklidere Köyü İlkokulu Müdürü Mehmet Çömez ise 2016-2017, öğrenci topluluğuna bu davranışlarından dolayı teşekkür etti.