Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Yer Fıstığında işçilik ücretleri 28 lira

Osmaniye Ticaret Borsası Başkanı Çenet, yer fıstığı hamaliye ve işçilik ücretlerinin geçen yıla oranla yüzde 10 arttırıldığını ve yevmiyeyi 28 lira olarak açıkladı.

Osmaniye Ticaret Borsası Başkanı Sait Çenet, yer fıstığı hamaliye ve işçilik ücretlerinin geçen yıla oranla yüzde 10 arttırıldığını belirterek, yevmiyeyi 28 lira olarak açıkladı.
2014 yılı yer fıstığı hasadının başlaması ile ilgili Ticaret Borsası salonunda tüccarlarında katıldığı toplantıda fiyatın belirlendiğini belirten Başkan Çenet “2014 yılı yer fıstığı sezonunun hem üreticilerimize hem de tüccarlarımızla bol kazançlı, bereketli bir yıl olmasını dilerim. Bu yılki işçi yevmiyesinin 28 TL olarak belirlendi. Bir ton üzerinden şehir dışı kabuklu doldur-boşalt fiyatının 23 TL, iç fıstık makineden işyerine 13,50 TL, iç fıstık işyerinden- iş yerine 13,50 TL, iç fıstık standart 22 TL, kabuklu fıstık işyerinden iş yerine 22 TL, kabuklu fıstık standart 22 TL ve pikap ücreti 22 TL olarak belirlenip karara bağlanmıştır. 2014 yılı yer fıstığı sezonunu iyi geçirmek için toplantıda alınan kararla mutlaka tüm yer fıstığı tüccarlarının uyması gerekmektedir." dedi.