Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Şirketlerin kurumsal sosyal sorumluluk çözümleri `Pazaryeri`nde

Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin Pazaryeri etkinliğinin altıncısı Kadir Has Üniversitesi’nde düzenleniyor.

 

CSR Europe (KSS Avrupa) tarafından geliştirilen ve Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSS Türkiye) tarafından 10 Aralık Çarşamba günü düzenlenecek Pazaryeri etkinliğinde şirketler, kurumsal sosyal sorumluluk uygulamalarını diğer şirketler ile kamu, sivil toplum yöneticileri ve ilgili paydaşlar ile paylaşacak.
Etkinliğin Türkiye’nin 2023 stratejilerini desteklemek için yüksek oranda istihdamı, verimliliği ve sosyal dayanışmayı sağlamak amacı ile kamu kuruluşlarının, şirketlerin ve sivil toplum kuruluşlarının ortak girişimler ile kendi paylarına düşen katkıyı yapması anlayışına dayandığını ifade eden KSS Türkiye Başkanı Serdar Dinler, “Pazaryeri’nde, KSS Avrupa, Karadeniz ve Ortadoğu üye kuruluşları, KSS uzmanları ve şirketlerin yanı sıra, sivil toplum kuruluşları, akademisyenler, üniversite KSS Kulüpleri, öğrenciler, medya ve kamu kuruluşlarının içinde bulunduğu yaklaşık 300 kişilik bir katılımcı profili olacak. KSS çözümlerini sergilemek isteyen şirketler burada yer alacak. Etkinlikte “İş Dünyası ve İnsan Hakları” konulu bir panel gerçekleştirilecek. Ayrıca Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) işbirliği ile şirketlerin, topluma katkı programlarını geliştirmelerine yardımcı olacak bir yol haritasının oluşturulmasını hedefleyen bir atölye çalışması yapılacak. KSS Türkiye olarak bizler, bu etkinlik sayesinde konuyla ilgili tüm paydaşlar ile harekete geçerek, KSS alanında gerçekleşen gelişimi güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Türkiye’nin stratejik vizyonuna katkı sağlamak amacıyla yola çıkan Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği (KSS Türkiye), bu etkinlik ile sorumlu şirketlerin uluslararası arenada örnek olacak KSS çözümlerini göstermeyi amaçlıyor.
KSS TÜRKIYE DERNEĞI HAKKINDA;
Türkiye Kurumsal Sosyal Derneği (KSS Türkiye), sürdürülebilir kalkınma ve toplumsal başarı için, sosyal sorumluluk bilincini oluşturmak, yerel ve ulusal düzeyde bu bilinci yaymak amacıyla 2005 yılında kurulmuştur. KSS Türkiye, 30’u Avrupa olmak üzere 36 üye ülke ve toplamda 5000 üye şirket ile güçlü bir KSS ağı sunan CSR Europe’un Türkiye temsilcisidir. Ayrıca Ortadoğu KSS Ağı ve Karadeniz KSS Ağı üyesidir. KSS Türkiye’nin aktif 26 kurumsal üyesi bulunmaktadır. CKSS Türkiye, Kurumsal Sosyal Sorumluluk alanında strateji geliştirmekte, eğitim modülleri ve bilimsel araştırmalar hazırlamaktadır. Aynı zamanda ulusal ve uluslararası pek çok KSS projesi yürütmektedir. Her yıl düzenli olarak yaptığı etkinlikler arasında Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çözümleri Pazaryeri, Give& Gain Çalışan Gönüllülüğü Günü ve Sivil Toplum Günleri yer almaktadır.