Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Sabancı Holding Sançim’i satın aldı

Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren Çimsa Çimento Sanayi Ve Ticaret A.Ş., Sançim A.Ş.’nin bütün hisselerini satın aldığını KAP’a yaptığı açıklamada bildirdi.

 

Çimsa, Sançim Bilecik Çimento'nun sermayesinin yüzde 100'ünü satın alınması konusunda sözleşme imzaladı. Nominal değeri 87.5 milyon lira olan hisselerin devir bedeli düzeltmeler hariç 220.7 milyon dolar olarak belirlendi. KAP’ta yapılan açıklamaya göre; “Şirketimiz, Sançim Bilecik Çimento Madencilik Beton Sanayi Ve Ticaret A.Ş.'nin sermayesinin yüzde 100'ünü temsil eden ve toplam nominal değeri 87 milyon 500 bin TL olan hisselerin tamamının AUNDE Teknik Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., E.N.A. Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş., Celal Sönmez, Ali Cem Sönmez, Osman Sönmez, Cemil Sönmez, Ali Hazır ve Mehmet Hazır'dan satın alınması konusunda 15 Temmuz 2014 tarihinde ‘Hisse Alım ve Satım Sözleşmesi’ imzalamıştır.
Sözleşme uyarınca Sançim Bilecik Çimento Madencilik Beton Sanayi Ve Ticaret A.Ş.'nin yüzde 100 oranındaki hisselerinin devir bedeli, düzeltmeler hariç olmak üzere 220 miyon 710 bin Amerikan Doları'dır. Hisselerin devri ve hisse devir bedelinin ödenmesi, Rekabet Kurulu'nun izninin alınmasından ve hisse devir sözleşmesinde öngörülen diğer işlemlerin yerine getirilmesinden sonra kapanışta gerçekleştirilecektir.” denildi.