Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Her şey yandı Kur’an-ı Kerim yanmadı

Fethiye’nin Menteşeoğlu mahallesinde geçtiğimiz gün evde kimsenin bulunmadığı sırada bilinmeyen nedenle çıkan yangında çiftçilikle uğraşan Yusuf Saraçoğlu`na ait ev eşyalarıyla birlikte tamamen yanarken evde bulunan Kur’an-ı Kerimlerin yanmaması görenleri şaşırttı.

 

Bu arada oldukça zor durumda olan aileye Fethiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Kurumu ile Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürlüğü sahip çıktı. Fethiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Kurumu Müdürü Hasan Kuşgöz yanan evde muhtarla birlikte inceleme yaptıklarını yanan evin onarımına destek vereceklerini bildirdi.

Fethiye’nin Menteşeoğlu Mahallesi 682. sokak 24 numaralı evde kimsenin bulunmadığı sırada bilinmeyen nedenle çıkan yangında ev içindeki eşyalarıyla kül olmuştu. Başkalarına ait tarlalarda çiftçilik yapan 54 yaşındaki Yusuf Saraçoğlu ile halde domates kasalama işinde yevmiye ile çalışan eşi Nurten Saraçoğlu'nun evde bulunmadığı sırada çıkan yangın evi ve eşyalarını kül etmişti. Muğla Büyükşehir Belediyesi Fethiye İtfaiye Birim Amirliği Ekipleri ile komşuları yangını söndürebilmek için seferber olmuştu. Yangının ardından aileye komşuları sahip çıkarak misafir etmişlerdi. Yangının elektrik kontağından çıktığı sanılırken evin içerisinde bulunan yanmış eşyalar arasında Kur’an-ı Kerim ve Namaz Hocası kitaplarının dış kısımlarının yanıp iç kısımlarının hiç yanmaması görenleri hayrete düşürdü. Yangın sırasında buzdolabından televizyona tüm eşyalar yanarken buzdolabının üzerinde bulunduğu öne sürülen Kur’an-ı Kerim ve Namaz Hocası kitaplarının kapaklarının yanıp içinin hiç yanmaması dikkat çekti. Çiftçi Yusuf Saraçoğlu “Evle birlikte tüm eşyalarımız yandı. Kur’an-ı kerimin yanmamasına çok sevindim. Hayretle karşıladım. Ev yansın önemli değil. Bir şekilde barınmaya çalışırız. Ancak yıllar önce satın aldığım Kur’an-ı Kerim’in yanmamasına çok sevindim. Kur’an-ı Kerim’in kapağı gördüğünün gibi kül olmuş, ama içi hiçbir tahribata uğramamış. Allah’ın hikmeti. Diyecek bir şey bulamıyorum” diye konuştu.

EVİN ONARIMINI KAYMAKAMLIK YAPTIRACAK
Yangının çıkış nedeni araştırılırken Fethiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Kurumu Müdürü Hasan Kuşgöz ile Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü İsa Eseoğlu beraberinde mahalle muhtarı Ramazan Küçük'le birlikte yangında kül olan eve giderek incelemede bulundular. Fethiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Kurumu müdürü Hasan Kuşgöz ile Aile ve Sosyal Politikalar İlçe Müdürü İsa Eseoğlu ev sahibi Yusuf Saraçoğlu ve eşi Nurten Saraçoğlu ile görüştüler. Hiçbir gelirleri bulunmayan 3 çocuk sahibi Saraçoğlu ailesi devletin desteğini beklediklerini söylediler. Fethiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Kurumu müdürü Hasan Kuşgöz yangının çıktığı evde inceleme yaptıklarını onarım konusunda destek sağlayacaklarını söyledi. Mahalle muhtarı Ramazan Küçükt de yangının üzüntü verdiğini, ailenin hiçbir gelirinin olmadığını, ilk planda muhtar olarak mahalle sakinleriyle aileye sahip çıkarak bir komşunun evine geçici olarak yerleştirdiklerini söyledi. Muhtar Ramazan Küçük "Fethiye Kaymakamlığı ve diğer yetkililerin yanı sıra hayırseverler destek olmak istiyor, bundan kıvanç duyduk” dedi.

Evi yanan ve kış ortasında evsiz kalan Yusuf Saraçoğlu ile eşi Nurten Saraçoğlu başkalarının günü birlik tarlalarından çiftçilik yaparak geçimlerini sağlamaya çalıştıklarını söyleyerek yangının neden çıktığını bilmiyoruz. Evde ateş bırakmadık. Kullandığımız eşyacıklarımızın hepsi yandı. Komşularımız geçici olarak sahip çıktı. Devletimiz yetkililerinin vereceği destek önemli. Destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Allah hiç kimseye böyle bir acı vermesin.” dediler.