Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Bursalı tekstilciler Paris’te

Bursalı tekstilciler Paris’te

- Türkiye’de tekstil sektörüne yön veren Bursalı firmalar, BTSO öncülüğünde Paris’te düzenlenen Texworld ve Premiere Vision’da boy gösteriyor. 
Fransa’nın Başkenti Paris, tekstil sektöründe iki önemli fuara birden ev sahipliği yapıyor. Tekstil tasarım ürünleri, kumaş, hazır giyim, aksesuar ve tekstil makineleri alanlarında faaliyet gösteren katılımcıları 6- 9 Şubat 2017 tarihleri arasında bir araya getiren Texworld’de 25 ülkeden 733 firmanın standı bulunuyor. Türkiye’den 100’e yakın firma stant açarken, bu firmaların 28’i Bursa’da faaliyet gösteriyor.
İplik, kumaş, deri, tasarım ürünleri, dizayn ve aksesuarların sergilendiği Premiere Vision ise 7-9 Şubat tarihleri arasında ve çok daha büyük bir katılımcı profili ile düzenleniyor. 120’yi aşkın ülkeden 60 bin tekstil endüstrisi profesyonelinin katıldığı Premiere Vision’da 57 ülkeden bin 900’den fazla firmanın standı bulunuyor. Türkiye’den yaklaşık 150 firmanın stant açtığı fuarda, Bursa’dan da 25 katılımcı yer alıyor.
Yılda iki kez gerçekleştirilen fuarlara Bursa iş dünyası da BTSO’nun küresel fuar acentesi projesi ile iştirak etti. BTSO ve KOSGEB destekleriyle alanında dünyanın en büyük buluşmalarında yer alan Bursalı tekstilciler, yeni ticari bağlantıların kapılarını aralarken, sektördeki yenilikleri de yakından inceleme fırsatına sahip oldu.
BTSO Başkan Yardımcısı İsmail Kuş, ihracatta 2017’nin hamle yılı olarak belirlendiğini belirterek, “155 milyar dolarlık ihracata Bursa iş dünyası olarak yine en fazla katkı sağlayan şehirlerden biri olmak istiyoruz. 3 yılda yaklaşık 4 bin üyemizi yurt dışı fuarlarına taşıdık. Texworld ve Premiere Vision fuarlarına da 87 kişilik bir heyetle katıldık. Türkiye’nin tekstil başkenti Bursa’mızı prestijli fuarlarla buluşturarak, ihracatçı kimliğimizi daha da güçlendireceğiz” dedi.
BTSO’nun küresel fuar acentesi projesinden faydalanan firmalar, odadan bin TL’ye kadar, KOSGEB’den de yakın mesafeli fuarlar için 3 bin TL’ye kadar destek alabiliyor