Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Osmaniye`de "doğa turizmi paneli" düzenlendi

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından "Doğa Turizmi Paneli" düzenlendi.

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından "Doğa Turizmi Paneli" düzenlendi.

DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, Ahmet Cevdet Paşa Salonu'ndaki panelle, kentin doğa turizmi potansiyelinin değerlendirildiğini söyledi.

Ülkenin ve bölgenin turizm sektöründe cazibe merkezi haline getirilmesi için çalışma yapıldığını ifade eden Yıldız, şunları kaydetti.

"Yenilikçilik ve girişimcilik kültürünün tetiklediği turizm sektöründe, 2023 hedefi olan 50 milyon turist ve 50 milyar dolar gelire ulaşmak amacıyla bölgemizde çeşitli faaliyetler gerçekleştirmekteyiz. DOĞAKA'nın da desteğiyle 2015 yılını 'Turizm Yılı' olarak ilan etmek arzusundayız. Bu panel sayesinde turizmde yeni hedefler belirlenecek. Sürdürülebilir doğa turizmi dendiğinde bölgemizde ilk akla gelen yer Osmaniye'dir. Doğu, batı, kuzey, güney arasında bir köprü vazifesi gören kentimizde, mevcut doğa turizmi potansiyelini korumak, kullanmak ve sürdürülebilir bir şekilde devamını sağlamak için gerekli çalışmaları yapmış bulunmaktayız. Ekonominin çeşitlendirilmesi, kırsal nüfus için yeni bir geçim kaynağı oluşturulması, yoksulluğun ve kırsaldan kente göçün önlenmesi için sürdürülebilir doğa turizmi yeni bir seçenektir. Osmaniye'nin doğa turizm kaynaklarının tespiti, dağıtılması, değerlendirilmesi ve saha çalışması yapılmasını önemsiyoruz."

Yıldız, bölgedeki yatırımcıların turizme yatırım yapmalarını arzuladığını belirtti.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Tabur da kentin tarihi ve turistik zenginlikleriyle doğa güzellikleri hakkında bilgi verdi.

Osmaniye'nin doğa turizmi konusunda sunumların yapıldığı panel, katılımcıların sorularının cevaplanması ile sona erdi.