Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Öğrenciler dijital kütüphanede

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, belediye tarafından kurulan ve hizmete giren “Dijital Kütüphane” öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, belediye tarafından kurulan ve hizmete giren “Dijital Kütüphane” öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

 

Teknoloji çağında bilgi toplumu oluşturmak amacıyla Dijital Kütüphane kurduklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, bireyi e-kitapla buluşturarak, kirli olmayan temiz bilgiyi kendisini kılmada araştırma yöntem ve tekniklerini etkili bir biçimde kullanarak 7’den 70’e herkesi bilgi okur-yazarı haline getirmek istediklerini söyledi.

 

Başkan Tarhan, özellikle öğrenciler açısından çok önemli olan dijital kütüphaneyi herkesin ziyaret etmesini isteyerek, şöyle konuştu:

 

“Kadirli Belediyesi, Dijital Kütüphane Projesiyle bilgi çağında, bilgi toplumunda İnternet okuryazarlığının davranış ve tutumlarını öğrencilerden başlayarak tüm Kadirli halkına ulaştırmaya amaçlamaktayız. Kadirli Belediyesi Yeni Hizmet Binasında, aynı anda onlarca kişiye hizmet verecek olan dijital ortam, okuyuculara şifreler verilerek Dijital Kütüphane ’ye erişim kurmaları sağlanıyor. Halkın ulaşım zorluğu çekmeden, bilgi kirliliğine bulaşmadan, aranan hedefe kolayca ulaşması sağlanmaktadır. M.E.B. Müfredatına uygun e-kitaplar başta olmak üzere üniversite kütüphaneleri, halk kütüphaneleri, okul kütüphaneleri içeriğe haiz Türkçe e-kitapla başlayan koleksiyona her geçen gün yenileri eklenerek, hizmete sunuluyor.

Kütüphanemizde 11 bin 500 kitaba isteyen şifre ile her yerden ulaşabilinir. Şifre, kültür ve sosyal işler müdürlüğümüzden alınmaktadır."

 

Haber: Menderes ÖZAT