Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Kadirli’de "Madde bağımlılığı" konferansı

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, "Mutlu Aile Mutlu Çocuk " projesi kapsamında, "Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları" konulu konferans düzenleneceği bildirildi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde, "Mutlu Aile Mutlu Çocuk " projesi kapsamında, "Madde Bağımlılığı ve Korunma Yolları" konulu konferans düzenleneceği bildirildi.

 

Kadirli Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, haftasonu madde bağımlılığı ile ilgili vatandaşlara bilgilendirme broşürü dağıtarak, 15 Eylül Çarşamba günü saat 15.00'da Devlet Bahçeli Kültür Merkezi'nde Dr. Obengül Ejder'in konuşmacı olarak katılacağı konferansta tüm Kadirli halkını davet etti.

 

Bağımlılığın tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğunu, madde bağımlısı olan insanların çoğunlukla bunun farkında olmadığına dikkat çeken başkan Tarhan, “Çocuklarımız, teknoloji ve zamanın verdiği bir takım sıkıntılar yüzünden uyuşturucu, içkiye ve kumara alışabiliyorlar. Bu zararlı alışkanlıkların herkes tarafından bilinmesi amacıyla böyle bir konferans düzenledik. Madde kullanımı insanlık suçudur. Kişi sadece kendine değil, topluma, insanlığa zarar verir. Bağımlılık sadece bağımlının değil, tüm toplumun sorunudur. Arkadaş çevresi, aile sorunları ve merak gibi nedenler, madde bağımlılığına götüren önemli sebeplerdir. Maddeye başlamak kolay, kurtulmak zordur. Çarşamba günü saat 15.00'da tüm duyarlı vatandaşlarımızı Devlet Bahçeli Kültür Merkezi'ndeki bu önemli konferansa davet ediyoruz” dedi.

 

Haber: Menderes ÖZAT