Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Annesine verdiği sözü tuttu

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan bir iş adamı, annesine 10 yıl önce verdiği sözü yerine getirmek için, öğrencilere 2 bin adet okul çantası dağıttı.

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan bir iş adamı, annesine 10 yıl önce verdiği sözü yerine getirmek için, öğrencilere 2 bin adet okul çantası dağıttı.

Kadirli ilçesinde yerel bir marketin işletmeciliğini yapan Kasım Yasdıoğlu, köy okulunda imkansızlıklar içerisinde okuyan ve okul çantası olmayan annesine 10 yıl önce köy okullarındaki öğrencilere çanta dağıtacağına dair söz verdi. Aradan geçen zaman zarfında her yıl değişik köy okullarındaki öğrencilere kırtasiye yardımı yapan Yasdıoğlu bu yıl ise ilçeye bağlı tüm köy okullarındaki öğrencilere zengin fakir ayrımı yapmadan okul çantası dağıttı. Annesine verdiği sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Kasım Yasdıoğlu, "Öğrencilerimize kitabını, defterini sağolsun devletimiz veriyor. Biz de köy okullarındaki öğrencilere katkımız olsun diye okul çantası dağıttık. Sadece köy okullarına değil ilçe merkezindeki fakir öğrencilere de aynı şekilde çantalarını verdik. Ben bu hayır işinde emeği geçen herkese teşekkür ederim" şeklinde konuştu.