Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

O kitap Harry Potter`ın rekorunu kırdı

Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’ın eski sevgilisi Valerie Trierweiler’in Hollande’ın kendisini aldatması sonrası yazdığı `Bu an için Teşekkürler` adlı kitabı Fransa’da satış rekoru kırdı

 

Kitap, Fransa’da 5 yıl önce Harry Potter’ın kırdığı ilk gün satış rekorunu geçmeyi başardı.

  Trierweiler’in gizlice yazdığı ve Almanya’da 200 bin adet basılan “Merci pour Ce Moment (Bu an için Teşekkürler)” yayımlanmaya başladığı ilk gün rekor kırdı. Kitap Fransa’da öğle saatlerine ulaşmadan tükendi. Kitap böylece Harry Potter’a ait olan rekoru da kırmayı başardı. Hollande’ın eski sevgilisi ve First Lady olan Valerie Trierweiler, Hollande’ın kendisini aktris Julie Gayet’le aldatması sonrası yazdığı kitabında Hollande ile ilgili birçok iddia ortaya atmıştı. Trierweiler kitabın basına sızan bir bölümünde Hollande’ın yoksulları savunmadığını aksine onlarla dalga geçtiğini ifade ederek, “François zenginleri sevmeyen bir adam olarak seçimleri kazandı. Fakat aslında François fakirleri hiç sevmez” yorumunda bulunmuştu.

  Kitabında Hollande’ın Gayet’le olan ilişkisi ve aldatıldığını öğrenmesi konularına da değinen Trierweiler, aldatma olayının doğrulanması üzerine 8 gün hastanede yattığını belirterek, “Julie Gayet tüm sabah haberlerinde yer alıyordu. İncinmiştim ve hiçbir şey duymak istemiyordum. Banyoya gittim ve bir kutu uyku ilacı aldım. François arkamdan geldi ve uyku ilacını almaya çalıştı. Yatak odasına koştum. Uyku ilaçları yere döküldü ve hepsini toplamaya çalıştım. Yutabildiğim kadarını yutmaya çalıştım. Uyumak istiyordum. Direnmeye gücüm yoktu” demişti.

  Kitabın Fransa’daki etkileri tüm hızıyla devam ederken Hollande bir yandan da yolsuzluk iddiaları ve oy oranındaki düşüşlerle uğraşıyor. Geçtiğimiz hafta Dış Ticaret Bakanı Thomas Thevenaud’un yolsuzluk nedeniyle istifa etmesinin ardından Fransa’da sular durulmadı. Le Figaro gazetesinin son anketinde Hollande’a verilen destek yüzde 5 oranında geriledi ve yüzde 13’e düştü.