Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

MİT Papa`yı Uyardı! IŞİD`in Hedefinde Vatikan Var

İstihbarat birimleri, terör örgütü IŞİD`in, Katolik dünyasının merkezi olan Vatikan`ı hedef alacağı bilgisine ulaştı. Ankara olayla ilgili Vatikan`ı bilgilendirdi.

Uluslararası terörist faaliyetleri deşifre etmek amacıyla çalışmalar yürüten istihbarat birimleri, terör örgütü IŞİD'in yeni hedefinin, Katolik dünyasının ruhani merkezi Vatikanolduğunu tespit etti. Elde edilen istihbarati bilgiler, Vatikan ile paylaşıldı. Terör örgütününBerlin'de de eylem düzenlemek için hazırlık yaptığı bilgisine ulaşıldı.

VATİKAN'I KAPAK YAPMIŞLARDI

IŞİD'in internet üzerinden her ay yayınladığı propaganda dergisi 'Dabıq'ın 2014 Ekim'inde yayınlanan 4'üncü sayısında hedefte Vatikan vardı. Derginin kapağında, Vatikan'ın ünlü Aziz Petrus Meydanı'na fotomontajla örgütün bayrağının yerleştirildiği bir fotoğraf kullanılmıştı.

 

"HAÇLI SEFERLERİ BAŞARISIZ OLDU"

Fotoğraf, "Haçlı Seferleri başarısız oldu" başlığıyla verilirken, aynı haberde 22 Eylül2014'te örgütün sözcüsü Ebu MuhammedEl Adnani'nin, "Allah'ın izniyle Roma'yı fethedip haçları kıracağız" dediği belirtilmişti.

PLAN DEŞİFRE OLDU

IŞİD terör örgütü mensuplarının Suriye'denTürkiye'ye patlayıcı düzenekleri transfer etmeyi planladığı da deşifre edildi.

İSİMLER BİLE BELLİ İZ SÜRÜLÜYOR

İstihbarat raporlarına göre C-4 patlayıcı, el bombaları ve intihar yelekleri, 50 yaşlarında ve 1.70 boylarında olan Abu Talha adlı bir kişi tarafından Hatay'ın bir köyüne getirilecek. Araçta bulunacak ikinci kişinin de Muhsin Ahmed adına düzenlenmiş pasaport taşıdığı ortaya çıkarıldı.

İstihbarat birimleri, Rus menşeli olduğu tespit edilen patlayıcıların daha sonra İstanbul'da bulunan IŞİD terör örgütü mensubu Abu Al-Haytam Kod adlı Said T.'ye ulaştırılacağını belirledi. Bu arada eyleme destek için Salem Muhammet El Kutrani'nin Türkiye'ye geleceği saptandı