Son Dakika
GÜNDEMEKONOMİPOLİTİKAGÜNCELSPORÖZELDÜNYAYAŞAMSAĞLIKEĞİTİMTEKNOLOJİ DİĞER
SinemaAstrolojiSeyahat
Osmaniye’de 16 bin 672 adet ceviz fidanı dağıtıldı
Osmaniye’de kahvehanede silahlı kavga: 2 ölü, 2 yaralı
AK Parti Kadirli İlçe Teşkilatı`ndan Suriyelilere yardım
Mevsimlik İşçilerin Hayatta Kalma Mücadelesi Veriyor

Dünya Türk Pilotlarının Peşine Düştü

Uluslararası havayolu şirketlerinin yeni gözdeleri Türk pilotlar oldu. Katar Havayolları`nın ardından Norveç firması Norwegian Airways de Türkiye`de pilot arayışına girdi.

Airporthaber'in haberine göre, Havacılık sektörünün gün geçtikçe büyümesi ve yeni uçakların filolara dahil edilmesi son dönemde özellikle pilot ihtiyacını üst seviyeye çıkardı. Bütün dünyada en çok aranan meslek gruplarının başında gelen pilotluk için havayolu şirketleri kaynak arayışlarını sürdürürken birçok havayolu şirketi, pilot bulmak için farklı ülkelerin yolunu tutmaya başladı.

ARAPLAR KANCAYI TAKTI 

Cazip ücretler ve bir takım imkanlar sunarak pilotları kendi şirketlerinde çalışmaya ikna etmeye çalışan havayollarının son dönemdeki en gözde duraklarından biri de  Türkiye oldu. Körfez havayolu şirketi  Katar Havayolları, 12-­13 Nisan'da  Türkiye'de pilotlara yönelik bir road show gerçekleştirecekken, bir hamle de Norwegian Airways'ten geldi.  Asya ülkelerinde pilot arayışlarına devam eden Norwegian, 18-­19 Mayıs tarihlerinde  İstanbul'da Türk pilotlarla görüşmeler yapacak.

İŞ GÖRÜŞMESİNE ÇAĞIRDILAR

Bir çok pilota internetten e posta yoluyla ulaşan havayolu şirketi, pilotları iş görüşmesine davet etti.